Priešgaisrinės signalizacijos sistemos

Apie paslaugą

Priešgaisrinės signalizacijos sistema skirta įspėti apie ekstremalias situacijas, kad kuo greičiau būtų galima imtis veiksmų siekiant pačiam apsisaugoti, taip pat apsaugoti darbuotojus ir visus aplinkinius. Šiuo metu priešgaisrinės signalizacijos sistemos jau yra privalomos biuruose, gamyklose, visuomeniniuose pastatuose, gyvenamuosiuose namuose. Nors šių įrenginių būtinybės kartais nepaisoma, tačiau – veltui, nes būtent jie neretais atvejais gali išgelbėti žmonių gyvybę ir turtą.

Priešgaisrinės signalizacijos sistemos veikia skleisdamos pavojaus signalą, įspėdamos žmones apie gaisro pavojų ir duodamos ženklą evakuotis. Priešgaisrinės signalizacijos sistema gali būti įrengta patalpose kaip stebėjimo sistema, turinti dūmų ar šiluminius jutiklius, jautriai reaguojančius į matomus dūmus ar pažeistą nustatytos temperatūros normą. Gaisrinė signalizacija gali būti sudėtinė apsaugos signalizacijos dalis ir valdoma tuo pačiu kontrolės prietaisu.

Priešgaisrinės signalizacijos įrengimo pranašumas – sumažintas tiesioginis gaisro paplitimo pavojus. Kitaip tariant, ši sistema skirta gaisrui aptikti ir pavojaus signalui perduoti. Priešgaisrinės signalizacijos sistemas sudaro:

  • priešgaisrinės centralės (apsaugos sistemos pagrindinė dalis, į kurią jungiami visi sistemos komponentai, t. y. davikliai, klaviatūros, jutikliai, magnetiniai kontaktai ir kt. elementai);
  • gaisro jutikliai (apsaugos sistemos elementai, kurie padeda fiksuoti judesį, dūmus, pakitusią temperatūrą, atsiradusį vandens nuotėkį ar kt.);
  • sirenos (skleidžia garsą aliarmo metu ir yra skirtos dėmesiui atkreipti norint išvengti nepageidaujamų padarinių);
  • pavojaus mygtukai (įrenginys, skirtas apsaugos sistemai valdyti, įjungti, išjungti, konfigūruoti, priežiūros ir kitoms funkcijoms atlikti);
  • priedai (dar labiau sustiprinantys sistemos efektyvumą).

Priešgaisrinės signalizacijos sistemoje taip pat gali būti nuotolinio signalizavimo įrenginiai, kurie per centrinę stotį galėtų perspėti priešgaisrinę komandą. Beje, priešgaisrinę sistemą gali sudaryti ne tik dūmų, bet ir dujų detektoriai, šiluminiai davikliai ir kiti jutikliai. Šios sistemos jutikliai analizuoja kontroliuojamų patalpų būseną.

Priešgaisrinės sistemos skirstomos į dvi grupes: konvencines ir adresines. Ką kiekvienu individualiu atveju geriausia rinktis, priklauso nuo konkrečios situacijos ir kitų aplinkybių, kurias aptarti galima susisiekus su priešgaisrinės apsaugos sistemas ir jų montavimo paslaugas teikiančia įmone. Saugos tarnyba „Fosus“ visuomet pasirengusi padėti, patarti, atsakyti į dominančius klausimus ir pasiūlyti tinkamiausią priešgaisrinės signalizacijos sistemą.