Įėjimo kontrolės sistema

Apie paslaugą

Įėjimo kontrolė – viena iš saugumo priemonių, kuri kartu padeda reguliuoti žmonių srautus, sumažina nesaugumo riziką verslui ar organizacijoms.

Siekdamos apsaugoti objektą, organizacijos naudoja elektronines prieigos kontrolės sistemas, kurios pagrįstos vartotojo duomenų nuskaitymu, specialių kortelių naudojimu (skaitytuvais) ar kitomis skaitmeninėmis priemonėmis, kad galėtų stebėti žmonių prieigą prie ribotų verslo sričių (vietų) ar nuosavybės teise apribotų sričių. Įėjimo kontrolės sistemos atlieka naudotojų ir subjektų identifikavimo autentifikavimo ir autorizavimo funkciją, įvertindamos būtinus prisijungimo duomenis, t. y. slaptažodžius, asmens identifikavimo numerius, biometrinius nuskaitymus, saugos požymius ar kitus autentifikavimo veiksnius.

Įėjimo kontrolės sistemą gali sudaryti du pagrindiniai elementai: montuojami turniketai ir diegiamos programinės įrangos. Turniketų paskirtis – užtverti laisvą įėjimą ir pasitelkiant skaitytuvus bei programinę įrangą į teritoriją įleisti asmenis, turinčius leidimus į ją patekti. Vienas didžiausių šios sistemos privalumų – dėl įėjimo kontrolės nesusidaro žmonių spūstis, nes daugelis turniketų gali įleisti po keliasdešimt žmonių per minutę. Kilus gaisrui ar kitam incidentui, turniketo užtvarai atsiveria ir žmonės gali laisvai judėti, nesutrikdoma galimybė greičiausiu būdu pasišalinti iš teritorijos.

Taip pat įėjimo kontrolės sistemai gali būti naudojami skaitytuvai, turniketai ir varteliai, kuriems valdyti skirta speciali programinė įranga. Tai puikiai tinka ir bilietams tikrinti.

Kodėl įėjimo kontrolė yra svarbi ir reikalinga? Šios kontrolės tikslas – sumažinti neteisėtos prieigos saugumo sutrikdymą, užtikrinti ne tik turto, bet ir asmenų apsaugą. Įėjimo kontrolės sistema puikiai tinka ne tik tada, kai norima užtikrinti saugų darbuotojų patekimą į pastatą, bet ir tada, kai siekiama kontroliuoti darbuotojų darbo laiko apskaitą. Kitaip tariant, įėjimo kontrolė gali padėti užtikrinti ir tvarką darbo vietoje.

Įėjimo kontrolės sistema naudojama viešosiose įstaigose (įskaitant ir ugdymo įstaigas), biuruose, gamyklose ir bet kokios kitos paskirties patalpose, kuriose reikia užtikrinti saugumą. Įėjimo kontrolės sistemos efektyvumą dar labiau padidina vaizdo kameros (tai papildomas, bet galimas pasirinkimas). Saugos tarnyba „Fosus“ visuomet rekomenduoja įėjimo kontrolės paslaugas įsigyti kartu su vaizdo kameromis, kad būtų panaudotos maksimalios pajėgos siekiant išvengti įvairių sukčiavimo atvejų ar nemalonių incidentų.

Mūsų Klientai